کلوت های شهداد

صفحه اصلی > مکان های دیدنی

جنگل پردیسان قائم در کرمان


جنگل‌های کوچک و بزرگ طبیعی همچون جنگل‌های هیرکانی شمال، جنگل اَبر شاهرود و جنگل‌های بلوط و بنه زاگرس در پهنه وسیع ایران گسترده‌اند که با خود طراوت و سرزندگی را برای کشور به ارمغان می‌آورند. علاوه بر جنگل‌های طبیعی، جنگل‌هایی دست‌کاشت نیز در خاک ایران و در نقاط مختلف به چشم می‌خورد که جنگل پردیسان قائم (پارک جنگلی قائم کرمان) بزرگترین جنگل دست‌کاشت ایران به شمار می‌آید. ایده پارک جنگلی قائم کرمان را شخصی به نام مظفر بقایی مطرح کرد. جنگل پردیسان قائم در شرق کرمان و با مساحت 230 هکتار در سال 1343 ه.ش ساخته شده است.

برای رسیدن به جنگل پردیسان قائم که به عنوان ریه‌های شهر کرمان شناخته می‌شود، می‌توانید از بلوار قائم به آنجا برسید و با گشت‌وگذار در پارک نهایت لذت را ببرید. در پارک جنگلی قائم کرمان درخت‌هایی از نوع کاج، نارون، سرو و غیره کاشته‌اند که تعداد آنها به 500 هزار اصله درخت می‌رسد. قرارگیری جنگل پردیسان قائم در دامنه‌های کوه صاحب الزمان که به بام کرمان معروف است، منظره بی‌بدیلی از کوه و جنگل را در کنار هم بوجود می‌آورد.

در نظر گرفتن امکانات تفریحی، ورزشی و رفاهی به منظور رفاه حال گردشگران در پارک جنگلی قائم کرمان آن را به یکی از تفرجگاه‌های بزرگ در جنوب شرق ایران تبدیل کرده است. در کنار جنگل پردیسان قائم آثار تاریخی از جمله گنبد جبلیه و تخت دریا قلی بیگ دیده می‌شود. همچنین زیارتگاه سید حسین، مهدیه صاحب الزمان و گلزار شهدا از جنبه‌های معنوی پارک محسوب می‌شود. اگر کرمان را به عنوان مقصدی برای سفرهای خود انتخاب کردید از جنگل پردیسان قائم بازدید کنید

گالری تصاویر

از آخرین تور ها و رویداد های کرمان تریپ بازدید کرده اید؟

برای اطلاع و ثبت نام در آخرین رویداد ها و تورهای کرمان تریپ بر روی دکمه روبرو کلیک کنید.