کلوت های شهداد

صفحه اصلی > فراخوان حمایت از پایان نامه و طرح های پژوهشی

فراخوان حمایت از پایان نامه و طرح های پژوهشی

بنام خدا

 

کمیسیون گردشگری،فرش و صنایع دستی اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزی کرمان در جهت نيل به اهداف توسعه‌اي بخش گردشگری، فرش و صنایع دستی و به منظور بهره‌گيري از توان و ظرفيت بالقوه دانشگاه‌ها و تشويق دانشجويان به انجام تحقيقات و پروژه‌هاي كاربردي موردنياز از پايان نامه‌هاي دانشجويان مقاطع دكتري و كارشناسي ارشد واجد شرايط حمايت مي نمايد. شناسايي و استفاده از ظرفيت و توانمندي دانشجويان مستعد و علاقمند، هدايت و بهره‌برداري از نتايج پايان نامه‌هاي تحصيلات تكميلي در راستاي حل مسائل بخش گردشگری،  فرش و صنایع دستی و ارتقاي اثر بخشي پايان نامه‌ها از مهمترين اهداف اين طرح است.

از آنجا که پژوهش هاي مرتبط با توسعه فعاليت هاي بخش خصوصي و ارتقاء توانمنديهاي اين بنگاهها در اولويت حمايت هاي اتاق قرار دارد بنابراين پيشنهاد مي شود موضوعات انتخابي در حوزه هاي زير باشد:

 

برندسازي در حوزه گردشگري، فرش و صنایع دستی

1

روش هاي جذب و مديريت سرمايه در حوزه های مربوطه

2

مطالعه تطبيقي برنامه ها و سياست ها کشورهاو مناطق و نمونه های موفق در زمينه توسعه گردشگري (داخلي و خارجي) . فرش و صنایع دستی

3

وضعيت جذب گردشگران خارجي و راهکارهاي ارتقاء آن در بعد بومی و استانی

4

اثرات توسعه گردشگري پايدار در بهبود رفاه اجتماعي و کاهش نابرابري ها

5

فرصت ها / موانع جذب سرمايه گذاري خارجي در حوزه های مربوطه در استان کرمان

6

راهکارهاي توسعه توانمندي ها و اثربخشي تشکل ها در حوزه های گردشگری . فرش و صنایع دستی

7

انجام مطالعات تطبيقي در خصوص تامين مالي بنگاههاي کوچک و متوسط(SME’s) در ساير کشورها . مناطق و استان ها در حوزه های مربوطه

8

تجارت الکترونيک و تاثير آن بر توسعه بخش خصوصي واحدهای گردشگری . فرش و صنایع دستی

9

شناسايي فرصت هاي بالقوه در بازارهاي صادراتي منطقه و تعيين اولويت هاي صادراتي فرش و صنایع دستی

10

بررسي قوانين و مقررات مختلف(ماليات، بانکي، بيمه، کار و ...) با هدف تسيهل فعاليت هاي بخش خصوصي و رفع موانع و محدوديت هاي موجود در حوزه های مربوطه

11

..... و کلیه پایانان نامه ها با موضوعات جدید و منطبق با اولویت های پژوهشی کمیسیون که دارای ماهیت کاربردی، راهبردی و برنامه ریزی بوده و قابل انتشار به کتاب میباشند از حمایت ویژه برخوردار می شوند.

 

12

 

 

 

دستورالعمل حمايت از پايان نامه هاي تحصيلي

دانشجويان كارشناسي ارشد و دكترا

ضوابط:

 1. پايان نامه بايد در يكي از زمينه هاي مورد نياز کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزی  کرمان باشد.
 2. مبلغ قرارداد مطابق مصوبه اي خواهد بود که هرساله به پيشنهاد معاونت بررسي هاي اقتصادي و به تصويب هیئت رئیسه مي رسد.
 3. دانشجو مي بايست در ابتداي نسخه نهايي پايان نامه، در صفحه‌ای مجزا، جمله "اين پايان نامه با حمايت مالي کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزی  کرمان به انجام رسيده است"را درج نمايد.

مدارك مورد نياز :

1- نامه از دانشکده محل تحصیل به عنوان کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق بازرگاني ، صنايع، معادن و کشاورزی  کرمان که حاوي اطلاعات زير باشد:

نام دانشجو، موضوع پايان نامه، تاريخ تصويب پروپوزال و نام استاد راهنما

2-تصوير کارت دانشجويي

3- تصویر کارت ملی

4-فايل  wordپروپوزال

5-فايل تکميل شده درخواست حمايت مالي کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزی کرمان (دانلود فایل درخواست حمایت از پایان نامه)

توجه: پس از دفاع از پایان نام، ارائه نامه از دانشکده محل تحصیل که تاریخ دفاع و نمره در آن ارائه شده باشد ضروری است.

 

 

فرآيند حمايت از پايان نامه ها:

 

 • دانشجو پس از تصویب پروپوزال توسط دانشکده، یک نسخه از پروپوزال را به همراه مدارک مورد نیاز (اشاره شده در بند قبل) از طریق پست الکترونیکی به کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزی کرمان ارسال مي‌نمايد. (info@kermantrip.com)
 • موضوع پايان نامه به يکي از دو روش زير انتخاب مي گردد:

الف: انتخاب موضوع از ميان اولويتهاي پژوهشي ذکر شده .

ب: موضوع پيشنهادی دانشجو پس از تصویب در دانشگاه و تأييد کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزی کرمان.

 • پس از بررسی مدارک دانشجو، در صورت تصویب، کمیسیون قرارداد حمایت از پايان نامه را منعقد مي‌نمايد. نتیجه بررسی درخواست دانشجو، از طریق پست الکترونیکی به اطلاع دانشجو رسانده می شود.
 • پس از برگزاري جلسه دفاعيه در دانشگاه، دانشجو كليه اصلاحات خواسته شده در جلسه دفاعيه را در پايان نامه اعمال نموده و خاتمه پایان نامه را از طریق ارائه مدارك لازم مطابق با قرارداد، به اتاق اعلام مي‌نمايد. اين مدارك عبارتند از:
 • يك نسخه از متن کامل و چكيده پايان‌نامه در فرمت word و pdf؛
 • یک نسخه صحافی شده از پايان‌نامه که در یکی از صفحات اولیه آن بطور مجزا عبارت "این پایان نامه با حمایت مالی کمیسیون گردشگری . فرش و صنایع دستی اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزی کرمان انجام شده است" ذکر شده باشد.
 • ارائه نامه از دانشگاه محل تحصیل مبنی بر دفاع نهایی از پایان نامه که در آن تاریخ دفاع و نمره پایان نامه ذکر شده باشد.
 • دانشجو مي‌بايد در صورت اعلام کمیسیون ، طي جلسه اي نتايج پژوهش را به علاقمندان ارائه نمايند.
 • کمیسیون پس از بررسي و تاييد مدارك، قرارداد را خاتمه يافته اعلام نموده و مطابق با ضوابط مربوطه، حق الزحمه دانشجو را پرداخت مي‌نمايد.
 • سقف ميزان حمايت براي مقطع کارشناسي ارشد 30 ميليون ريال و دکتري 80 ميليون ريال می باشد که میزان بهره مندی هر پایان نامه مطابق با معیارهای موردنظر ، تعیین می گردد.
 • دانشجویان جهت ارسال مدارک خود، پیگیری وضعیت درخواست، دریافت پاسخ سوالات خود در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پست الکترونیکیinfo@kermantrip.comبا کمیته آموزش کمیسیون گردشگری، فرش و صنایع دستی اتاق بازرگاني، صنايع،  معادن و کشاورزی  کرمان تماس حاصل نمایند.

از آخرین تور ها و رویداد های کرمان تریپ بازدید کرده اید؟

برای اطلاع و ثبت نام در آخرین رویداد ها و تورهای کرمان تریپ بر روی دکمه روبرو کلیک کنید.