کلوت های شهداد

صفحه اصلی > نمایش خبر
مسیر دسترسی به کمپ کویری شهداد مسدود شد

مسیر دسترسی به کمپ کویری شهداد مسدود شد

“فریدون فعالی” با اشاره به اینکه بارندگی های اخیر به زیرساخت های گردشگری بخش شهداد خسارت وارد کرده است، اظهار کرد: مسیر کمپ کویری و دریاچه لوت(شهداد) به دلیل این بارندگی ها و طغیان رودخانه های فصلی تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

وی با بیان اینکه مسیر دسترسی به کمپ کویری شهداد مسیر مستقیم جایگزین ندارد، افزود: از مردم درخواست می شود به دلیل عدم ایمنی لازم از توقف و تردد در مسیرهای مذکور جلوگیری کنند.

فعالی تصریح کرد: تعدادی از بناهای بخش شهداد همچون کاروانسرای شفیع آباد و کاروانسرای ده سیف نیز دچار آسیب های جزیی شده اند و نمای این بناهای نیاز به مرمت دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه منطقه شهداد دارای ۳۴ اقامتگاه بوم گردی است که بیشتر آنها با مصالح بومی راه اندازی شده اند، تصریح کرد: بارندگی های اخیر به این اقامتگاه ها خسارت وارد کرده است که باید مورد بهسازی قرار گیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خاطر نشان کرد: بخش شهداد دارای جاذبه های گردشگری متنوعی است که هر گردشگری را به سوی خود سوق می دهد و امیدواریم پس از مهار ویروس کرونا میزبان گردشگران و علاقمندان به منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در شهداد باشیم.

از آخرین تور ها و رویداد های کرمان تریپ بازدید کرده اید؟

برای اطلاع و ثبت نام در آخرین رویداد ها و تورهای کرمان تریپ بر روی دکمه روبرو کلیک کنید.