کلوت های شهداد

صفحه اصلی > نمایش خبر
بزرگترین خانه خشتی جهان، نوروز ۹۹، بدون گردشگر

بزرگترین خانه خشتی جهان، نوروز ۹۹، بدون گردشگر

حسن حسینی رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رفسنجان گفت: هر ساله این زمان از سال برنامه‌ریزی برای حضور گردشگران در اماکن تاریخی و گردشگری این شهرستان انجام می‌شد و کمیته‌هایی در این راستا تشکیل می‌شد تا هرچه بهتر بتوان از مسافران نوروزی رفسنجان پذیرایی کرد تا با خاطره خوش سفیرانی از این شهرستان برای شهر‌های خود باشند.

حسینی افزود: امسال میهمان ناخوانده‌ای گریبان شهر‌ها و مردم مناطق را گرفته و مانع از حضور مسافران و گردشگران شده، کووید ۱۹ همان میهمان ناخوانده‌ای است که از زمان شیوعش همه را درگیر کرده و مهم‌تر از همه سفر‌ها را کنسل کرده است.

او بیان داشت: پیش از آنکه کرونا شیوع پیدا کند برنامه‌هایی برای ورود گردشگران به شهرستان داشتیم از جمله پذیرش گردشگران و اجرای برنامه در بزرگترین خانه خشتی جهان که فعلا تمامی برنامه‌ها و بازدید‌ها تعطیل و خانه حاج آقاعلی هم تعطیل است.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رفسنجان با اشاره به واگذاری خانه حاج آقاعلی به مدیریت جدید، گفت: قرار است شهرداری رفسنجان مدیریت این خانه را تحویل بگیرد، هنوز قطعی نشده است.

او با اشاره به موزه مردم‌شناسی رفسنجان که در مرکز شهر و انتهای بازار بزرگ رفسنجان قرار دارد، گفت: این مکان تاریخی که مربوط به دوران قاجاریه است، تا زمان کنترل ویروس کرونا هم تعطیل خواهد بود.

حسینی تصریح کرد: دره راگه یکی از مکان‌های تاریخی و طبیعی این شهرستان است که با توجه به حضور گردشگران زیاد داخلی و خارجی ایام نوروز بیشترین بازدید را داشت که دیدن این منطقه هم ممنوع است، اما شاید بازدیدکننده داشته باشد که ممانعت فیزیکی نداریم.

بزرگترین خانه خشتی جهان در روستای قاسم‌آباد حاجی رفسنجان هر ساله مسافران زیادی به خود می‌دید که امسال از دو هفته مانده به سال نو تعطیلی‌اش همراه با تمامی اماکن تاریخی، تفریحی و زیارتی شهرستان اعلام شده است.

از آخرین تور ها و رویداد های کرمان تریپ بازدید کرده اید؟

برای اطلاع و ثبت نام در آخرین رویداد ها و تورهای کرمان تریپ بر روی دکمه روبرو کلیک کنید.