کلوت های شهداد

صفحه اصلی > نمایش خبر
انتشار کتاب «داستان‌های گردشگری ایران»

انتشار کتاب «داستان‌های گردشگری ایران»

به گزارش میراث‌آریا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در پیامی که به این مناسبت در سایت سازمان جهانی گردشگری منتشر شده آمده است:

«به جرأت می‌توان گفت ایران یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های اصلی جهان است که یکی از طولانی‌ترین تمدن‌های شهری از قرن هفتم پیش از میلاد محسوب می‌شود. ایران که در موقعیتی استراتژیک بین شرق و غرب و در جاده تاریخی ابریشم قرار گرفته، دارای تنوع قومی بالایی است که به میراث‌فرهنگی بی‌نظیر این کشور منتهی شده است. به‌علاوه، این کشور دارای طبیعتی با کوه‌های پوشیده از برف، کویرهای خشک، سواحل بکر و واحه‌های سرسبز است.»

کتاب «داستان‌های گردشگری ایران» پروژه‌ای است که در اواخر سال 96 به پیشنهاد زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و استقبال دکتر مونسان و همکاری نزدیک وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با دبیرخانه این سازمان جهانی آغاز و پس از حدود 18 ماه به پایان رسید.

در این کتاب، 14 روایت از فعالان و دلسوزان عرصه گردشگری در نقاط مختلف کشورمان از جمله روستاهای لپویی و پاسارگاد واقع در استان فارس، روستای فرحزاد در اصفهان، روستاهای قاسم آباد و جیره سر باقر خاله واقع در گیلان، روستای کلپورگان در سیستان و بلوچستان، روستای اصفهک در خراسان جنوبی، روستای دوپلان در چهارمحال بختیاری، روستای قلعه بالا در سمنان، جزیره قشم و نیز شهرهای همدان و تهران گردآوری شده است.

به ابتکار سازمان جهانی گردشگری، بیشتر کتاب داستان‌های گردشگری مربوط به کشورهای آسیایی از جمله تایلند و فیلیپین و نیز دو جلد کتاب حاوی 42 روایت گردشگری از سراسر جهان به چاپ رسیده که امکان دسترسی به آنها در وب سایت سازمان جهانی گردشگری فراهم شده است

از آخرین تور ها و رویداد های کرمان تریپ بازدید کرده اید؟

برای اطلاع و ثبت نام در آخرین رویداد ها و تورهای کرمان تریپ بر روی دکمه روبرو کلیک کنید.