کلوت های شهداد

صفحه اصلی > نمایش خبر
راه اندازی اولین اقامتگاه بوم گردی عشایری در سیرجان

راه اندازی اولین اقامتگاه بوم گردی عشایری در سیرجان

فریدون فعالی، مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به راه‌اندازی اولین اقامتگاه بوم‌گردی عشایری در شهرستان سیرجان گفت: راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در شهرستان‌های عشایر‌نشین استان کرمان می‌تواند نقش مهمی در رونق تولید و اشتغال جوانان ایفا کند.

او افزود: با توجه به علاقه‌مندی گردشگران خارجی به زندگی روستایی و عشایری، راه‌اندازی این اقامتگاه‌ها، علاوه بر آشنایی با زندگی عشایر، استفاده از محصولات طبیعی، صنایع‌دستی و انواع غذا‌های بومی‌ محلی را مهیا خواهد کرد.

فعالی با اشاره به اینکه با راه اندازی این اقامتگاه‌ها، اقامت شبانه در دل طبیعت برای گردشگران فراهم می‌شود، بیان کرد: خوشبختانه اولین اقامتگاه بوم‌گردی عشایری در شهرستان سیرجان ایجاد شده که به صورت مستقیم برای ۳ نفر و به صورت غیرمستقیم برای ۱۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

او با بیان اینکه برای راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی، همکاری خوبی بین اداره امور عشایری و اداره کل میراث‌فرهنگی استان کرمان وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر چندین درخواست از شهرستان‌های ارزوئیه و بردسیر برای ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی دریافت شده  است که امیدواریم برای ارائه تسهیلات کم بهره، بانک‌های عامل بیش از گذشته با این اداره کل همکاری کنند.

منبع خبر

از آخرین تور ها و رویداد های کرمان تریپ بازدید کرده اید؟

برای اطلاع و ثبت نام در آخرین رویداد ها و تورهای کرمان تریپ بر روی دکمه روبرو کلیک کنید.