کلوت های شهداد

صفحه اصلی > آرشیو مکان های دیدنی کرمان
باغ فتح آباد کرمان

باغ فتح آباد کرمان

باغ فتح آباد باغی مربوط به دوره قاجار است که در ۲۵ کیلومتری مرکز کرمان شهر اختیارآباد واقع شده. این باغ الگوی احداث باغ شاهزاده ماهان بوده‌است. این اثر در سال ۱۳۸۱ به‌عنوان یکی ازآثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

ادامه مطلب
تخت سرتشتک

تخت سرتشتک

تخت سرتشتک مکانی زیباو بی نظیر در شهر هنزا و در مسیر جاده جیرفت –رابر قرار دارد و این منطقه سرسبز که در بالا ترین ارتفاع قرار دارد به بام سبز استان کرمان معروف است..

ادامه مطلب
ارگ راین

ارگ راین

ارگ رایِن یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشتی جهان است. این بنای تاریخی بزرگ با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، سومین بنای خشتی بزرگ جهان بعد از ارگ بم و ارگ مورچه خورت است .

ادامه مطلب
مسجد جامع کرمان

مسجد جامع کرمان

مسجد جامع کرمان یا مسجد جامع مظفری در کنار میدان مشتاقیه (شهدا) و محصور به بازار مظفری و بازار قدمگاه و خیابان شریعتی و میدان مشتاق در شهر کرمان قرار گرفته‌است.

ادامه مطلب
گنبد جبلیه کرمان

گنبد جبلیه کرمان

از قبرستان که رد می‌شوید یک ساختمان هشت ضلعی سنگی خواهید دید که گنبدی به شکل دو هلال بر آن قرار گرفته و قطر داخل آن ۱۸ فوت و هر طرفی نیز ۱۸ فوت و نوک آن اجری و منتهی‌الیه آن دایره می‌باشد. این محل را جبلیه می‌نامند و تنها ساختمان سنگی کرمان همین گنبد جبلیه است..

ادامه مطلب
مجموعه گنجعلیخان کرمان

مجموعه گنجعلیخان کرمان

مجموعه گنج‌علی خان در مرکز تاریخی شهر کرمان و در کنار بازار بزرگ کرمان قرار دارد. گنج‌علی خان که از حاکمان مشهور زمان شاه عباس است از سال ۱۰۰۵ تا ۱۰۳۴ هجری قمری بر کرمان فرمان‌روایی کرد و آثار و بناهای زیادی همچون مجموعه گنجعلیخان بنا نموده.

ادامه مطلب
باغ شاهزاده ماهان

باغ شاهزاده ماهان

باغ شاهزاده یکی از باغ های تاریخی ایران است که در شهر ماهان قرار گرفته و مربوط به دوران قاجاریه است این مکان به عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسیده است.

ادامه مطلب
کلوت های شهداد

کلوت های شهداد

کلوت های شهداد در دشت لوت واقع اند؛ بیابانی که نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو دیده می شود. دشت لوت، به دشتی بیابانی در جنوب شرقی ایران می گویند که مساحتی بیش از ۴۰ هزار کیلومتر مربع (شامل عرصه و حریم) را در بین بخشی‌هایی از استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی به خود اختصاص داده است. .

ادامه مطلب
2/2

از آخرین تور ها و رویداد های کرمان تریپ بازدید کرده اید؟

برای اطلاع و ثبت نام در آخرین رویداد ها و تورهای کرمان تریپ بر روی دکمه روبرو کلیک کنید.